Д. К.
145 Articles1 Comments

студент по финансиски менаџмент Најздрава навика: не консумирам брза храна Во слободно време: читам конспиративна литература Најмногу сакам да јадам: салати Дестинација: Тибет Верувам во: доверба,разбирање и љубов

Не ги фрлајте презреаните банани – тие се вашиот сојузник за убавина

Доколку старите, презреани банани кои не ги изедовте ги фрлате во ѓубрето, тогаш  размислете уште еднаш. Неверојатно е што се’ можете да направите со нив. Тие се вашиот нов таен сојузник за убав…

8 Март е, а вие не знаете што да подарите?

8 Март се слави како Денот на жената. Овој ден е посветен на силните, храбри и независни жени ширум целиот свет, односно, е во знак на почит кон сите дами во нашите животи. Збунети сте како да ја усре…

Кои работи ја прават жената вистинска дама, а кои не?

Жената со стил нема ништо вештачко и претерано, секогаш е чиста и уредно нашминкана, без силикони и претеран накит. Вистинската дама не ја следи модата слепо, таа нема примери кои ги следи, туку добро…

Зелено рижото со праз

За овој едноставен и вкусен рецепт ќе ви бидат потребни само 25 минути, а за оброк за 4 лица ви е потребно: 35 гр. ориз 5-6 помали парчиња праз (исечкани на тенки кругови) 2 чешниња лук (ситно исечкан…

Здравствените предности на рибиното масло

Веќе одамна ни е познато дека рибиното масло може значително да го подобри нашето здравје. Најбитната состојка која рибиното масло го прави толку лековито се омега 3 масните киселини. Тие имаат многу …