Д. К.
145 Articles1 Comments

студент по финансиски менаџмент Најздрава навика: не консумирам брза храна Во слободно време: читам конспиративна литература Најмногу сакам да јадам: салати Дестинација: Тибет Верувам во: доверба,разбирање и љубов

Хит на годината: Нагласување и контури на лицето

Нагласувањето и контурите порано беа најчуваните тајни на ѕвездите, како алатка за беспрекорен изглед, но во последно време, станаа хит меѓу сите девојки. Доколку сакате прекрасни јаболчници, потенок …

8 мистерии за човечкото однесување кои науката не може да ги објасни

Научниците го поделија атомот, го качија човекот на Месечината, и го открија феноменот наречен ДНК, но постојат мистерии за човечкото однесување кои науката и покрај сиот напор не успева да ги објасни…

Месечен хороскоп за февруари 2014

ОВЕН (21.03-20.04) Работа: Будно следете се’ што се случува околу вас за да реагирате на време. Не го изнесувајте своето мислење во јавност. Финансиите ви се наклонети. Љубов: Самиот почеток на …

Проблеми со сув скалп во зима

Сувиот скалп е многу чест проблем, особено во студените месеци. Најчеста причина се греењето и сувиот воздух во затворените простории, како и студот и намалената влажност надвор. Уште поголем проблем …

Како до сјајна и негувана коса за кратко време

Сон на секоја жена е долга, сјајна и негувана коса, која е неизбежен хит секоја сезона. Таа е најдобриот акцесоар кој една жена може да го има на себе. Не е тајна дека многу од нас неретко посегнуваат…