Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми Подготовка: Нанесете го п...
read more
Домашен рецепт за зголемување на волуменот на косата

Домашен рецепт за зголемување на волуменот на косата

read more
Научете повеќе за јогата

Научете повеќе за јогата

read more
Витамин Б5

Витамин Б5

Пантотенската киселина или витамин Б5, исто така припаѓа во групата на Б витамините. При нормална прехрана кај човекот не е позната појава на х...
read more
Возете велосипед и уживајте активно во природата!

Возете велосипед и уживајте активно во природата!

read more