Е. К.
661 Articles46 Comments

професор по француски јазик и книжевност Најздрава навика: планинарење и здрава исхрана Во слободно време: алтернативен туризам, филм, фотографија. Најмногу сакам да јадам: чоколадо. Дестинација: Алпи Верувам во: карма и позитивни луѓе.

Подгответе овошен коктел

Овошен коктел можете да направите од било кое сезонско овошје. Еве еден интересен рецепт за двајца, кој се подготвува за 5 минути и е со прекрасен вкус. Потребни се: 2 киви 8 јагоди 1 банана 1/2 чаша …

Со јагоди против анемија, висок притисок и вишок килограми

Јагодите претставуваат плодови од фамилијата на рози (Rosaceae). Цветот е бел, а плодот срцевиден, со црвена боја. Лековитите својства на јагодите се познати уште од антички времиња. Според древните л…

Топ 3 совети за убавина (2)

1.Маска за мрсна кожа Состојки: 1 лажичка мед, 2 лажички лимонов сок, 1 киви, 1 лажица густин, босилок (чај) Подготовка: Во лажичка мед додајте 2 лажички лимонов сок и мешајте. Со прстите натапкајте н…

Бидете совршено подготвени за разговор за вработување

Колку што е важно вработувањето, исто толку е важен и самиот разговор кој треба да го направите со работодавецот. Понекогаш од разговорот зависи дали ќе ве примат на работа или не. Тремата како пропра…

Топ 3 совети за убавина (1)

1.Балсам за коса Состојки: ½ шолјичка мајонез, 1 лажица кокосово масло, 1 лажичка екстракт од кокос Подготовка: Маската нанесете ја на косата, и замотајте ја со пластична фолија или ќеса. Оставете да …