Топли предјадења

Топли предјадења

read more
Тако со пилешко во маринада од пиво

Тако со пилешко во маринада од пиво

Можеби сите пробале свинско и говедско тако, меѓутоа еве и еден рецепт за пилешко тако. Овој рецепт може да ви покаже дека пивото може да биде к...
read more
Ајран – турски национален пијалок

Ајран – турски национален пијалок

Ајранот е турски традиционален пијалок, кој е најраспространет во Централна Азија, но и во доста голем дел од Европа. Во некои азиски држави ај...
read more
Јасминов ориз со говедско, шитаке и црвено кари

Јасминов ориз со говедско, шитаке и црвено кари

read more
Табули салата

Табули салата

Состојки:  4 китки магданос  1 китка нане  1 средна краставица  5-6 чери домати  1 мал кромид  Маслиново масло  Лимонов сок  Сол Либански микс на ...
read more