Х. А.
90 Articles8 Comments

магистер по фармација Најздрава навика: вежбање Во слободно време: цртање, фотографија, изработка на накит и честитки, концерти Најмногу сакам да јадам: индиски оревчиња Дестинација: Сиднеј Верувам во: слобода на говор, креативност

Јапонско јаболко – вкусот на доцната есен

Јапонско јаболко е овошје кое станува вкусно за јадење во овој период од годината, кога на организмот му е потребна храна богата со витамини и минерали, за да се заштити од претстојната сезона на наст…

Откријте зошто се дебелеете

Ако сте еден од оние типови кои водат сметка за се’, пренесете го тоа интересирање и за храната, односно почнете да водите дневник што јадете во текот на денот и колку. Секој нутриционист пред да ви н…

Диета со мед

Доколку имате некој килограм повеќе, нема потреба да очајувате. Се’ што треба е малку да се потрудите околу режимот на исхрана и физичката активност во текот на денот, и работите ќе си дојдат на…

Диета со тиква за брзо слабеење

Диетата со тиква трае 14 дена, и во тој временски период може да се изгубат од 6 до 8 килограми. Оброците во оваа диета не само што ќе ви помогнат да се ослободите од вишокот килограми, туку ќе овозмо…