И. К.
279 Articles0 Comments

Најздрава навика: пешачење Во слободно време: фотографија, дизајн на облека, поезија Најмногу сакам да јадам: паста и пица Дестинација: Италија Верувам во: сопствената моќ

Мал црн фустан – задолжителен додаток во плакарот

Во гардероберот на секоја жена, постојат одредени парчиња кои мора да се имаат и претставуваат вистинска класика. Токму таа гарантира дека не секогаш големиот број на бои и додатоци се потребно за да …

Посен ролат со вишни

  Потребни состојки: 300 грама вишни (смрзнати) 100 грама посно чоколадо 250 грама посен маргарин 500 грама шеќер 500 грама кекс, измелен, посен 3 големи листови обланди Подготовка: Оставете ги в…

Канабис – контроверзна билка на новото време

Канабис (лат. Cannabis) е билка позната и под името коноп, за која е карактеристично долго зелено стебло и опоен мирис. Таа својата максимална висина ја достигнува во рок од 6-8 месеци и е една од бил…

Вежбање со вашето куче

Дали некогаш сте помислиле дека можете да вежбате со вашето милениче, или пак дека тоа го правите додека се грижите за него секојдневно? Интересни предизвици се секојдневните грижи за милениците, но к…

Дренка – спас за имунолошкиот систем

Дренката (лат. Cornus mascula) е распространета низ целиот свет, освен во Австралија и кај народот е позната како вистинско богатство на витаминот ц, како и подигнувач на имунитетот. Ова овошје е почи…