K. H.
19 Articles0 Comments

Квасецот е природен еликсир

Квасецот одамна претставува мевлем за кожата. Бидејќи е природен антибиотик, помага при лечење на акни, егземи и др. воспаленија на кожата. Поради богатството со протеини, квасецот го стимулира заздра…

Денес се одбележува Светскиот ден на срцето!

Светската кардиолошка федерација оваа година под мотото “ДАЈТЕ МУ СИЛА НА ВАШИОТ ЖИВОТ“ го одбележува 29 Септември – Светскиот ден на срцето. Кардиоваскуларните болести се водечка причина за смрт на г…

Како да се ослободите од стриите?

Стриите се појава на кожата, оштетување на сврзното ткиво како резултат на губење или добивање килограми, во растењето, или во бременоста. Исто така се јавуваат поради генетско наследство, количествот…

Со маска од домати до поубав изглед

Дали некогаш сте се сетиле дека доматите освен за омилената “шопска салата“,која е вкусна и хранлива,  можат да се користат и за правење домашните препарати за убавина? Доматот делува антибактериски и…