М.А.
1434 Articles11 Comments

професор по српски јазик и книжевност Најздрава навика: пливање Во слободно време: аматерско компонирање, режија и монтажа Најмногу сакам да јадам: лазањи Дестинација: Јапонија Верувам во: вистина

Грчка салата

Состојки: 1 краставица 5-6 црни маслинки 1-2 домати ½ главица кромид Фета сирење Сол Оригано Маслиново масло Подготовка: Краставицата и кромидот исечете ги на тенки парчиња, а доматите на покрупни пар…

Тава со месо

Состојки: 1 кг месо, свинско или говедско 4-5 компири исечени на големи коцки 2-3 моркови исечени на тркалезни парчиња 1 кромид крупно исечкан 200 мл бело вино 200 мл вода 1 коцка за супа 3 лажици бра…

Тајланд

Тајланд или Таи (во превод слобода),  е држава во југоисточна Азија која се граничи на запад со Мјанмар, на североисток со Лаос, на исток со Камбоџа и на југ со Малезија.  Главен град на Тајланд е Бан…

Близнаци (21. V – 20. VI)

Владетел: Меркур Квалитет: Променлив Елемент: Воздух Куќа: Трета Боја: Зелена Општо: Варијабилност е вистинскиот збор за овој двоен знак. Експресивен и сфатлив, тој претставува две различни страни на …

Месечен хороскоп за април 2013

Овен (21.03.-21.04.) Работа: Ненајдени пресврти и многу тензија, но сепак ќе имате успех во работата.  Ќе ја добиете потребната финансиска поддршка за новите идеи и проекти. Љубов: Вашата моќ и еротич…