М. Д.
14 Articles0 Comments

Фризура спрема обликот на лицето

Да се избере вистинската фризура спрема обликот на лицето можеби е и најтешкиот избор, доколку сакате да направите промена со изгледот. Идеалниот облик на лице е овален, неговата должина треба да биде…

Додатоците за коса се неизбежен моден детаљ

Еве неколку трикови за подобар изглед на косата и секако тоа со додатоци, кои разубавуваат. Венчињата се добар избор, меѓутоа потсетуваат на деца, премногу се младешки а не оддаваат сериозност. Може д…

4 совети за нега на кадрава коса

На кадравата коса потребна и е дополнителна грижа за да се одржи бујна и сјајна. За да го постигнете посакуваниот изглед на вашата коса, следете ги следниве совети: 1. Одберете го вистинскиот шампон и…

5 совети за нега на усните

Усните бараат посебна нега. За да останаат меки и нежни мораме да внимаваме на нивната хидратација. Искористете ги овие неколку интересни совети. Испуканата кожа на усните може да се отстрани со мека,…

Нега на врат и деколте

Освен чувствителните делови околу очите, вратот е едно од првите места кои подлегнуваат на зрелите години. Кожата на вратот е понежна и од онаа на лицето. Загадувањето, изложувањето на сонце, притисок…