С.М.
21 Articles3 Comments

Политиколог Најздрава навика: консумација на многу вода Во слободно време:музика, социјални мрежи, настани низ градот Најмногу сакам да јадам: гурманска храна и пиво Дестинација: тура од Будимпешта до Куба Верувам во: моќта на мала добра организирана група луѓе

Скокање на јаже – со враќање во детството до вита става

Ви здодеа ли лентата за трчање и елиптичниот велосипед, а се уште ви се потребни кардио вежби? Сетете се на една од омилените детски игри, скокање на јаже!  Скокањето на јаже е една од најефикасните к…

Чорба од пашканат и карфиол

После празниците и зимата најголемиот непријател ни е вагата, а најголемиот проблем чувството на подуеност во стомакот! Чорба од пашканат и карфиол е вистинска закуска која ќе ве засити, ќе ве изненад…

За убава коса и на студено време

Најстресниот период за вашата коса е доцната есен и зимата, секако. Зошто? Бидејќи штотуку заврши здодевното есенско опаѓање, а зимата ни носи исушување на влакното од студот и другите надворешни влиј…

Рататуј – турлитава од неутрални зеленчуци

Колку и името рататуј да асоцира на глувчето од анимираниот филм, всушност ова е многу вкусно јадење, достапно за сечиј џеб и погодно за било кое време од годината. Неутралните зеленчуци од кои се под…

3 брзи диети за предновогодишно слабеење

Ова е период од годината кога најсилно удира предновогодишната еуфорија и освен по совршениот фустан, повеќето девојки се во потрага по совршено брза диета со која ќе го симнат вишокот пред прославата…