С.М.
21 Articles3 Comments

Политиколог Најздрава навика: консумација на многу вода Во слободно време:музика, социјални мрежи, настани низ градот Најмногу сакам да јадам: гурманска храна и пиво Дестинација: тура од Будимпешта до Куба Верувам во: моќта на мала добра организирана група луѓе

Рататуј – турлитава од неутрални зеленчуци

Колку и името рататуј да асоцира на глувчето од анимираниот филм, всушност ова е многу вкусно јадење, достапно за сечиј џеб и погодно за било кое време од годината. Неутралните зеленчуци од кои се под…

3 брзи диети за предновогодишно слабеење

Ова е период од годината кога најсилно удира предновогодишната еуфорија и освен по совршениот фустан, повеќето девојки се во потрага по совршено брза диета со која ќе го симнат вишокот пред прославата…

Посни сарми – ѕвездите на трпезата

Фамозните посни сарми се задолжителен “украс” на празничните трпези на славите за време на божиќните пости. Се разбира, не мора да чекате да имате или да појдете на слава за да се почестит…

Дукан диета – револуција во трајното губење килограми

Дукан диета е начин на исхрана кој ќе ви овозможи ефикасно да се ослободите од вишокот килограми на долгорочен план. Доколоку сте љубител на месо и млечни производи, ова е тоа што го чекавте! Дуканова…

Три брзи пилинзи за лице

Пилингот за лице е неопходна “намирница“ во секоја женска потрошувачка кошничка. Во глобала основната фунција на пилингот е иста: освежување на кожата и враќање на природниот тон со отстранувањето на …