В. С.
96 Articles0 Comments

дипл. социјален работник
Најздрава навика: пешачење
Во слободно време: читање книги
Најмногу сакам да јадам: сладолед
Дестинација: Италија
Верувам во: Чуда

Кока-кола колач

Колачот кока-кола е брз и едноставен колач за сите љубители на овој пијалок. За подготовка потребни ви се следниве состојки: За кората: • 4 јајца • 4 лажици шеќер • 50 мл масло • 4 лажици брашно • 2 л…

На што “паѓа“ секој хороскопски знак?

Сите во љубовта сакаат одредени работи, а астрологијата открива на што “паѓа“ секој хороскопски знак… Овен Овните се многу задоволни од самите себе и обожаваат да се фалат. Луѓето често ги смета…

7 начини да ослабете за 7 дена

За да ослабете и да ја постигнете саканата тежина, потребно е многу повеќе од вежбање и диети. Доколку сакате да ослабете, морате да го промените и своето однесување. Овие неколку совети ќе ве научат …

Топол сендвич со моцарела

Ви предлагаме да направите вкусен моцарела сендвич, за кој Ви е потребно: • 400 гр интегрален леб • 300 гр домати • 150 гр моцарела • свеж босилек • 800 мл сок од цеден портокал – како пијалок Начин н…

6 ритуали од кои не треба да се откажувате

Некои работи се добри за нас и поради тоа во никој случај не треба да се откажеме од нив и да заборавиме на самите себе. Ритуалите го прават нашиот живот полесен и едноставен и затоа од следниве 6 рит…