В. С.
96 Articles0 Comments

дипл. социјален работник Најздрава навика: пешачење Во слободно време: читање книги Најмногу сакам да јадам: сладолед Дестинација: Италија Верувам во: Чуда

Евтини решенија за поубава кујна

Можеби немате доволно пари за да ги замените плакарите и плочките во вашата кујна, но тоа не значи дека не можете да ја преуредите. Со малку добра волја, креативност и не многу пари, можете најфункцио…

9 работи кои никој не ви ги кажал за царскиот рез

Сите трудници се подготвуваат за големиот ден за раѓање на детето. Многу повеќе совети се даваат за вагиналното породување. Меѓутоа породувањето со царски рез е многу поразлично од вагиналното породув…

Што е важно пред поаѓање на детето во градинка?

Поаѓањето на детето во градинка е голема промена во животот на семејството, а особено промена за детето. Многу нови работи ќе го опкружат одеднаш: нов простор со весели бои, мирис, нови возрасни лично…

Грчки бурек со фета и гриз

Доколку сакате брз и вкусен појадок, подгответе го овој бурек на грчки начин и уживајте во утрото и појадокот. За подготовка на овој грчки специјалитет потребно ви е: • 1 пакување кори за пита • 150 г…

Како правилно да го исперете Вашиот костум за капење ?

Конечно го најдовте својот совршен костим за капење. Ви стои совршено, а и дезенот е модерен. Но како да го зачувате да не се оштети од морската вода, да не избледи, да не се истегне… често погр…