Книга според хороскопскиот знак

Да се избере соодветно дело за читање, за секој хороскопски знак е вистински предизвик. Особено е важно да се одбере точната тематика за секој од нив, познавајќи ги различностите меѓу жанровите, но и …

Хороскоп и нашите најдлабоки стравови

Од што се плашат хороскопските знаци? Болест, сиромаштија, статус во општеството или нешто друго? Прочитајте во текстот подолу. Овен Иако се чини дека тие не се плашат од никого и ништо, овните длабок…

Мирисен хороскоп

Во оваа статија ќе ги поврземе знаците на Зодијакот со мирисниот свет на парфемите, за да откриеме какви мириси Ви одговараат според Вашиот хороскопски знак. Активирајте ја својата сетилна фантазија и…

Каква фризура Ви одговара според хороскопскиот знак?

Каква фризура Ви одговара според хороскопскиот знак? Во оваа статија, прочитајте нешто повеќе за поврзницата помеѓу хороскопскиот знак и женските фризури: Овен Овновите сакаат забележливи фризури, так…

Часот на раѓањето кажува многу за карактерот

Доколку верувате во хороскоп, астрологија и знаци, овој текст ќе го прошири вашето знаење за истите. Кругот од 24 часа е поделен во шест нумерички категории. Првата категодија е помеѓу полноќ и 4 часо…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви