Убавина според хороскопски знак

Дознајте на кој начин треба да го изградите стилот според вашиот хороскопски знак. ОВЕН: Овој знак е роден лидер, како првиот знак на зодијакот. Нивните очи треба да дојдат во прв план. За драматичен …

Водолија (20. I – 18. II)

Владетел: Уран Квалитет: Фиксен Елемент: Воздух Куќа: Единаесетта Боја: Тиркизна Општо: По својата природа се полни со хуманост, добрина и несебичност. Во друштво се омилени и оригинални. Имаат извонр…

Абориџински хороскоп

Абориџините, австралискиот домороден народ, е познат по својата комплексна и разработена митологија. Ќе ве запознаеме со основните знаци на нивниот хороскоп. Јануари: Посум Ова се личности со силна, р…

Годишен хороскоп за 2014 година

Што ве очекува во новата 2014 година во љубовта, кариерата и здравјето, дознајте во следниот текст. Овен (21.3.-20.4.) Работа-Оваа година сите жртвувања и напорна работа ќе се исплатат. Кон втората по…

Јарец (22. XII – 19. I)

Владетел: Сатурн Квалитет: Кардинален Елемент: Земја Куќа: Десетта Боја: Кафеава Општо: Тоа се луѓе кои во работата ја покажуваат упорноста и посветеноста, а во најтешките ситуации остануваат смирени …

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви