Енергијата и бојата на секој хороскопски знак

Како резултат на темпераментот на секој хороскопски знак, тој се карактеризира со посебна енергија од која може полесно да се заклучи и за името на зодијакот. Таа енергија му овозможува да зрачи повеќ…

Месечен  хороскоп за октомври 2016

Овен (21.03.-21.04.) Работа:  Ќе имате потреба да ја докажувате својата моќ, ќе се подобрат вашите вештини и ќе ја контролирате ситуацијата кога станува збор за важни цели. Ве очекува стресен и критич…

Омилената храна на хороскопските знаци

Дали сте склони кон брзо губење на интересот, или сте големи гурмани? Дали сте пребирливи кога станува збор за храната или сакате да истражувате? Дознајте повеќе! Овен Гордиот Овен, првиот огнен знак …

Месечен хороскоп за септември 2016

Овен (21.03.-21.04.) Работа: Одличен месец во кој ќе имате многу нови можности за соработки и унапредувања. Љубов: Ве очекуваат нови познанства до кои ќе дојдете преку вашите пријатели, јавни настани …

Сексуалните фантазии на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има специфични сексуални фантазии и желби. Во овој текст откријте како да го освоите и задоволите вашиот омилен знак. Овен Овнот како прв хороскопски знак е познат по својата до…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви