Откријте зошто се дебелеете

Ако сте еден од оние типови кои водат сметка за се’, пренесете го тоа интересирање и за храната, односно почнете да водите дневник што јадете во текот…

7 начини да ослабете за 7 дена

За да ослабете и да ја постигнете саканата тежина, потребно е многу повеќе од вежбање и диети. Доколку сакате да ослабете, морате да го промените и св…

Диета со мед

Доколку имате некој килограм повеќе, нема потреба да очајувате. Се’ што треба е малку да се потрудите околу режимот на исхрана и физичката актив…

Диета со тиква за брзо слабеење

Диетата со тиква трае 14 дена, и во тој временски период може да се изгубат од 6 до 8 килограми. Оброците во оваа диета не само што ќе ви помогнат да …