Диета со печурки – М-план

Диета со печурки, т.н. М-план диета е хит меѓу холивудските ѕвезди, а е дело на нутриционистот Џ.Џексон. Оваа диета е многу лесна и едноставна. Единст…

Бразилска диета

Бразилска диета е една од најпопуларните „брзи“ диети која овозможува експресно губење на вишокот килограми и тоа дури 10 за две недели! Бидејќи оваа …

Откријте зошто се дебелеете

Ако сте еден од оние типови кои водат сметка за се’, пренесете го тоа интересирање и за храната, односно почнете да водите дневник што јадете во текот…

7 начини да ослабете за 7 дена

За да ослабете и да ја постигнете саканата тежина, потребно е многу повеќе од вежбање и диети. Доколку сакате да ослабете, морате да го промените и св…