Перица Сарџоски : Зграпчи го денот, во неговата најдлабока суштина

Перица Сарџоски е професор по англиски јазик, преведувач и поет, кој моментално предава во приватното училиште „Пегасус ЕЛС Тетово“. Љубител е на мистерии и истражувач на скриени предели во земјата. И…

Наде Молеровиќ: Кога се качувате на скалилата до врвот, сетете се дека ќе ги сретнете истите луѓе при симнување

Наде Молеровиќ, професор по историја  и граѓанско образование и сегашен директор на ОУ “Гоце Делчев“ е секогаш во потрага по нови сознанија, искуства и  пријателства. Ужива во дискусии, размена на раз…

Д-р Бобан Пешиќ: Информодијагностика – докажан метод за решавање на многу здравствени проблеми

Д-р Бобан Пешиќ, специјалист по информодијагностика и информотерапија, појаснува дека со оваа метода голем број хронични состојби се диагностицираат и лекуваат успешно и без хемија. Д-р Пешиќ, раскаже…

Татјана Срцева:”Dolce far niente” – убавината е да не правите ништо особено, туку да уживате во мигот!

Татјана Срцева е професор по англиски јазик во СЕПУГС “Арсени Јовков“ која ужива во  својата работа. Младите се неисцрпен извор на идеи и енергија, а односот ученик-наставник го гради и надоградува то…

Александар Трајковски: Здравото тело и здравиот дух се носители на убавината коjа зрачи од секоj нас

За историјата на оваа игра може да се дебатира, но најверојатно персиските морнари ја пренеле во Њу Орлеанс. Името е изведено од францускиот збор “poque “. Покерот денес е многу популарна …

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви