Топли предјадења

Топли предјадења

read more
Пире во лимон

Пире во лимон

Состојки: 1 карфиол 3 компири, излупени и исечкани 1 лажица путер 2 лажици павлака 1 лажица лук во прав 10 лимони Сол, бибер, црвен пипер Подготовка...
read more
Тако со пилешко во маринада од пиво

Тако со пилешко во маринада од пиво

Можеби сите пробале свинско и говедско тако, меѓутоа еве и еден рецепт за пилешко тако. Овој рецепт може да ви покаже дека пивото може да биде к...
read more
Посен ролат со вишни

Посен ролат со вишни

read more
Мешана салата со туна

Мешана салата со туна

Состојки: 1 конзерва грав 250 гр боранија (може и конзерва) зелена салата 1 црвена пиперка 1 главичка кромид 4 јатки ореви 3 лажици вински оцет 4 лаж...
read more