Паштета од модар патлиџан

Доколку сакате да внесете нешто ново во вашата кујна, оваа паштета од модар патлиџан е вистински избор за тоа. За подготовка на оваа несекојдневна паш…

Наполитанки со паштета од риба

Состојки: 2 парчиња нафора 100 грама маргарин 150 грама рибја паштета Една лажица ајвар Една лажица сенф Сол, бибер Подготовка: Изматете маргарин, па …

Божиќни чоколадни колачи

Имате ли совршен рецепт за божиќни колачи, коj никој друг го нема и е Ваша мала тајна? Ако се уште не сте пронашле таков, ние ви нудиме еден рецепт за…

Домашен манчмелоу

Состојки: Една и пол чаша кокосово брашно Една и пол чаша шеќер во прав Две лажици густин Два портокали Два лимона 20 грама желатин во прав Една чаша …

Ајвар проја

Состојки: Една шолја брашно Две шолји палента Една лажица сол Еден прашок за пециво Едно јајце Една и пол шолја масло Една шолја јогурт Една шолја кис…