Крем од банани

Потребно време: 10 минути Состојки: 3 банани 2 јајца 2 лажици шеќер 2 лажици брашно 400 ml млеко 1 лимон Жолчките од јајцата се матат со шеќерот, а по…

Јадења со нане

Нането совршено се сложува со зеленчук како: домати, краставица, грашок, морков, и млад компир; овошје како: портокал, лимон, ананас, диња,  и храна и…