Топли предјадења

Топли предјадења

read more
Пире во лимон

Пире во лимон

Состојки: 1 карфиол 3 компири, излупени и исечкани 1 лажица путер 2 лажици павлака 1 лажица лук во прав 10 лимони Сол, бибер, црвен пипер Подготовка...
read more
Мешана салата со туна

Мешана салата со туна

Состојки: 1 конзерва грав 250 гр боранија (може и конзерва) зелена салата 1 црвена пиперка 1 главичка кромид 4 јатки ореви 3 лажици вински оцет 4 лаж...
read more
Салата од калинка

Салата од калинка

read more
Азиска салата

Азиска салата

read more