Печен компир со сос од домати и печурки

Печен компир со сос од домати и печурки

Компирот е намирница која наоѓа многу широка примена во нашата кујна. Печен, парен, пржен, полнет или во какво се’ не издание, секогаш е добар избор да се послужи самостојно или како додаток ...
read more
Крокети со сусам

Крокети со сусам

Состојки: 500 г. компири 200 г. брашно 40 г. маргарин 50 мл. вода Сол Билни суви зачини 150 г. растителен кашкавал 200 г. сусам Масло Подготовка: Излупенио...
read more
Салата со компири и маслинки

Салата со компири и маслинки

За подготовка на оваа салата од компири, потребни ви се следниве состојки: Компир Морков Марула Домати Пиперки Краставици Зелка Магдонос Црни...
read more
Салата од туна и макарони

Салата од туна и макарони

read more
Салата од макарони

Салата од макарони

read more