Крем супа од печурки

Потребно време: 25 минути Состојки: 100 грама шампињони 1 мало парче шунка 1 главичка кромид 1 жолчка од јајце 1 лимон 4 лажици павлака магдонос, мајчина душичка, бибер, сол 1 лажица брашно 1 лажици п…

Брускети со лосос – вкусно и брзо

За да го направите ова едноставно предјадење, брускети со лосос, кое можете да го послужите во било какви услови и пригоди, ви требаат следните состојки: 4 парчиња црн, од цело зрно, леб 8 парчиња дим…

Слатко – солена салата од ориз

Ова е една нетипична салата за нашите простори, поради својот уникатен вкус, но многу позната во азиската кујна. За подготовка на слатко-солена салата од ориз потребни ви се следните состојки: 200 г в…

Цезар салата

Состојки: 100 гр чадена сланина 200 гр  пилешки стек 30 гр пармезан 3 чешниња лук 2 парчиња тост лепче 1 зелена салата 2  чери домати 1 лимон павлака мајонез маслиново масло бибер сол Подготовка: Се п…

Ладна супа со овошје

Состојки: кокосово млеко свежи јагоди, измиени и исечкани малини мед свеж ѓумбир, рендан 2 лажици свежо нане 2 лажици свеж босилек солПодготовка Сите состојки ставете ги во блендер. Откога ќе се избле…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви