Крокети со сусам

Состојки: 500 г. компири 200 г. брашно 40 г. маргарин 50 мл. вода Сол Билни суви зачини 150 г. растителен кашкавал 200 г. сусам Масло Подготовка: Излу…

Салата со компири и маслинки

За подготовка на оваа салата од компири, потребни ви се следниве состојки: Компир Морков Марула Домати Пиперки Краставици Зелка Магдонос Црни маслинки…

Салата од туна и макарони

Салатата од туна и макарони е одлична и лесна, затоа може да биде одличен избор за секого. За нејзината подготовка се потребни следниве продукти: 1 па…

Салата од макарони

Состојки: 300 гр макарони (полжавчиња) за салата 100 гр блитва 6 чери домати 2 црвени пиперки 1 тиквичка 2 лажици масло 6 лажици мајонез 4 лажици посе…