Посен ролат со вишни

Посен ролат со вишни

  Потребни состојки: 300 грама вишни (смрзнати) 100 грама посно чоколадо 250 грама посен маргарин 500 грама шеќер 500 грама кекс, измелен, посен 3 големи листови обланди Подготовка: Оставете ги вишни...
read more
Сникерс бомбици

Сникерс бомбици

Состојки: 200 гр.бел еурокрем 180 гр. бланширани кикирики 100 гр. млечни наполитанки 100 гр. бело чоколадо 3 лажици масло Подготовка: 150 гр. кикирики се...
read more
Баклава со вишни

Баклава со вишни

СОСТОЈКИ: 500 грама кори за баклава 3 супени лажици гриз 500 грама вишни 250 грама путер ФИЛ: 3 јајца 250 грама шеќер 1 чаша за млеко масло за јадење 1 па...
read more
Колачиња „Снежни шишарки“

Колачиња „Снежни шишарки“

read more
Штрудла со сливи

Штрудла со сливи

Сте јаделе ли како деца штрудла со сливи или јаболка? Есента е период на подготовка на вкусна храна, слави и оживување на традицијата. Не чекај...
read more