Благи сендвичи

Време на подготовка: 30 мин. Состојки: 300 г бисквити 75 г млечен крем со лешници по избор 20 г путер 100 г Чоколадо 30 грама чоколаден корнфлекс Подг…

Сладолед

Најконсумираната летна храна, сладоледот, позитивно влијае на нашето расположение, и предизвикува чувство на уживање и задоволство. Историски, приказн…

Палачинки

Смесата за палачинки подгответе ја од: 2 јајца 150 гр брашно 300 мл млеко сол масло Состојките ставете ги во сад и добро мешајте со мешалка или миксер…

Крем од банани

Потребно време: 10 минути Состојки: 3 банани 2 јајца 2 лажици шеќер 2 лажици брашно 400 ml млеко 1 лимон Жолчките од јајцата се матат со шеќерот, а по…