Сникерс бомбици

Состојки: 200 гр.бел еурокрем 180 гр. бланширани кикирики 100 гр. млечни наполитанки 100 гр. бело чоколадо 3 лажици масло Подготовка: 150 гр. кикирики…

Баклава со вишни

СОСТОЈКИ: 500 грама кори за баклава 3 супени лажици гриз 500 грама вишни 250 грама путер ФИЛ: 3 јајца 250 грама шеќер 1 чаша за млеко масло за јадење …

Колачиња „Снежни шишарки“

Снежните шишарки се интересни и брзи колачиња, кои веруваме дека ќе ви се допаднат. Не се користи шеќер, лесни се за подготовка, а и секогаш можете да…

Штрудла со сливи

Сте јаделе ли како деца штрудла со сливи или јаболка? Есента е период на подготовка на вкусна храна, слави и оживување на традицијата. Не чекајте прем…

Топено чоколадо

Состојки: 100 гр. црно чоколадо 200 гр. бело чоколадо 35 гр путер лешници, бадеми или суво овошје по желба Подготовка: Црното чоколадото се топи на па…