Топено чоколадо

Состојки: 100 гр. црно чоколадо 200 гр. бело чоколадо 35 гр путер лешници, бадеми или суво овошје по желба Подготовка: Црното чоколадото се топи на пареа, а белото со путерот, исто така на пареа. Пото…

Печени јаболки со цимет

Состојки: 4 јаболки ½ шолја кафеав шеќер 2 лажички цимет 4 лажици путер Ореви или лешници, суво грозје, рум или ликер Овошен јогурт или шеќер во прав Подготовка: Исечети ги јаболките од горе, за да на…

Салата Мента егзотик

Пред крајот на летната сезона, подгответе уште една освежителна овошна салата која ќе ви го долови вкусот и мирисот на летото! Доколку дома ги немате потребните состојки, секогаш можете да го искомбин…

Овошни колачи со ориз

Состојки: кора од 1 лимон 150 грама ориз 150 грама шеќер ликер од анис 3 јајца 1-2 лажици шеќер малку јагоди 2 банани Поготовка: Исечканата кора од лимон се меша со млеко во едно тенџере и се вари на …

Летни освежителни салати

Во пресрет на летото, сите го бараме можниот начин како да се остане во подобра форма, и да се надокнади грижата за себе која сме ја испуштиле во претходниот период. Најдобар начин да го направиме тоа…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви