Печени јаболки со цимет

Состојки: 4 јаболки ½ шолја кафеав шеќер 2 лажички цимет 4 лажици путер Ореви или лешници, суво грозје, рум или ликер Овошен јогурт или шеќер во прав …

Салата Мента егзотик

Пред крајот на летната сезона, подгответе уште една освежителна овошна салата која ќе ви го долови вкусот и мирисот на летото! Доколку дома ги немате …

Овошни колачи со ориз

Состојки: кора од 1 лимон 150 грама ориз 150 грама шеќер ликер од анис 3 јајца 1-2 лажици шеќер малку јагоди 2 банани Поготовка: Исечканата кора од ли…

Летни освежителни салати

Во пресрет на летото, сите го бараме можниот начин како да се остане во подобра форма, и да се надокнади грижата за себе која сме ја испуштиле во прет…

Палма торта

Состојки: За чоколадната маса: 375 гр. шеќер 375 гр. вода 150 гр. какао 200 гр. маргарин Тесто: 5 белки 125 грама шеќер 1 лажица пециво мелени лешници…