Греана ракија

Ракијата е жесток алкохолен пијалок, кој се прави од овошје: грозје, сливи, кајсии, круши, јаболка, но може и од мед или ореви. Ова е најпопуларниот б…

Мока милкшејк

Состојки: 80 гр. рендано темно чоколадо 1 супена лажица кафе 700 мл. млеко 4 топки сладолед, плус уште по една за секоја порција по избор Подготовка: …

Sunset sangria

Состојки: 3 лажици шеќер 3 лажици темен рум 3 лажици ликер од портокал 1 зрел портокал исечкан на листови 1 лимон исечкан на листови 2 портокали исечк…

Коктел од диња

Состојки: 1 диња 2 лажици шеќер 20 мл. сок од портокал 4 лажици ликер од киви коцки мраз Подготовка: Дињата исечете ја на половина. Отстранете ги семк…