Подварок

СОСТОЈКИ: 1 поголема главица кисела зелка 800 грама месо по избор (мисиркино, свинско,чадено месо, сланина, а може да се стават и колбаси) Масло за ја…

Печен грав со пченка и зеленчук

За подготовката на печен грав со пченка и зеленчук, потребни ви се 2 часа. Состојки: 500 гр. грав 3 до 4 црвени пиперки 2 моркови свеж корен од целер …

Зелено рижото со праз

За овој едноставен и вкусен рецепт ќе ви бидат потребни само 25 минути, а за оброк за 4 лица ви е потребно: 35 гр. ориз 5-6 помали парчиња праз (исечк…

Стек од соја во сос со печурки

За подготовка на ова вегетеријанско јадење, стек од соја во сос со печурки,  потребни ви се следниве состојки. 100 г стек од соја 4 лажици масло 120 г…

Печена риба во фолија

За да подготвите печена риба во фолија, која претставува брз, вкусен и здрав рецепт, потребни ви се следните состојки: 800 гр свежа бела риба по избор…