Ролат од ориз

Сакате да зготвите нешто интересно и лесно? Ова е вистински рецепт за вас. За подготовка на ролат од ориз ќе ни бидат потребни следните состојки: 3 ча…

Келане

За подготовка на келане потребни ви се следните состојки: Тесто: 600 г брашно квасец 2 лажички шеќер 2 лажички сол 5 лажици јогурт 50 мл масло 420 мл …

Леб од брокула и сирење

За овој рецепт, леб од брокула и сирење потребни ви се следните состојки: 300 г свежа брокула 200 г сирење 5 јајца 1 кромид брашно сол бибер Подготовк…

Плескавици од туна

За овој рецепт, плескавици од туна, потребни ви се следните состојки: 100 г овесен корнфлекс 220 г конзервирана туна 2 јајца 100 г јогурт Магдонос Сол…