Потпечен спанаќ

Еве еден вкусен додаток, збогатен со сирење, идеален за вегетаријански оброк, како и за секој вид месо. Можете да го послужите и како главно јадење. С…

Печен ориз со тиквички

Печен ориз со тиквички е лесен рецепт за главно јадење, но може да се служи и како додаток. Постојат различни варијанти на ориз, од интегрален до бел.…

Похувани зденки

Подготовка: 20 минути За почеток направете тартар сос. Мајонезот разредете го со бело вино, додајте копар, кисели краставички, сечкан магдонос и некол…