Суши

Суши

Сушито кај нас е малку невообичаено и нетрадиционално јадење, меѓутоа во Јапонија тоа се консумира секојдневно. Претставува јадење кое се подготвува со ориз, сирова (или димена) риба, морски п...
read more
Подварок

Подварок

СОСТОЈКИ: 1 поголема главица кисела зелка 800 грама месо по избор (мисиркино, свинско,чадено месо, сланина, а може да се стават и колбаси) Масло за...
read more
Јадења со нане

Јадења со нане

Нането совршено се сложува со зеленчук како: домати, краставица, грашок, морков, и млад компир; овошје како: портокал, лимон, ананас, диња,  и хра...
read more