Како долгата врска да не стане здодевна и опсесивна

За прекинувањето на долгите врски еден од најголемите виновници претставува опсесивноста, и здодевноста која се јавува помеѓу партнерите кои веќе се навикнале еден на друг. Во таквите мигови, тие ја г…

Со овие 7 работи претворете го сексот во ново, зачинето искуство

Доколку сакате да експериментирате со својот сексуален живот, еве неколку примери како да го зачините истиот. Коцка мраз и топол чај. Партнерот треба да лежи на грбот, а вие можете да ставите коцка мр…

Сексот станува подобар после 30-тите

И покрај тоа што велат дека сексот во 30-тите години е најдоброто искуство, поради спојот на сила и енергија, постојат работи за кои многу малку се зборува. Некои луѓе сметаат дека сексот останува ист…

Митови за романтичната љубов

Алберт Елис, творец на терапијата за рационално емотивно однесување вели дека кога сме вљубени го идеализираме партнерот, сакаме односот да биде ексклузивен и често мислиме дека љубовта е вечна. Пробл…

Што кога Вашиот партнер и пријателите не се поднесуваат?

Иако сите сакаме да ги споиме своите партнери и најблиски пријатели, понекогаш се случува спротивното – најбитните личности во нашиот живот никако не можат да се поднесат. Зошто? Постојат многу …

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви