Совети

практични совети, бонтон

Неколку факти за бојадисувањето

Реновирањето или бојадисувањето, како главни летни активности, покрај одморот секако, знаат понекогаш да бидат напорни, хаотични и да создадат неред во домот. Меѓутоа сето тоа може да се избегне. Иако…

Дознајте нешто повеќе за парфемите

Парфемот претставува смеса од етерични масла и ароматични соединенија кои служат за да се даде пријатен мирис на луѓето или околината. Ароматичните соедниненија можат да се добијат природно или синтет…

Мали ташнички за летните денови

Чувствувајте се слободно и природно, и одберете мала ташничка, во која ќе ги сместите само непходните нешта, и притоа ќе ја симнете од себе стандардната тежина која обично ја носите во вашите масивни …

Како долгата врска да не стане здодевна и опсесивна

За прекинувањето на долгите врски еден од најголемите виновници претставува опсесивноста, и здодевноста која се јавува помеѓу партнерите кои веќе се навикнале еден на друг. Во таквите мигови, тие ја г…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви