Совети

практични совети, бонтон

Како да го исчистите домот после поплава?

Поплавата во домот предизвикува големи штети, но со брзо и правилно делување, можат да се спречат големите штети кои ги носи.  Најголема опасност од поплавите во домот е појавата и брзиот развој на га…

Пирсинг на гениталии – за и против

Луѓето се решаваат за пирсинг на гениталии од различни причини. За некого тоа претставува сексуален фетиш и повозбудлив сексуален живот, а за некого стил. Постојат многу причини и речиси сите се индив…

Што да носиме за Божиќните празници?

Божиќните празници се манифестираат преку разнобојни варијанти на украси и интересно накитени амбиенти. Преовладуваат црвената, зелената и златната боја, со најразлични примеси на форми и додатоци. Но…

Дали сте подготвени за брак?

Подготовката за брак, почнува уште во најраното детство, т.е. среќниот брак на родителите е предуслов за среќен брак на нивните деца. Од среќни семејство излегуваат психофизички стабилни деца, кои се …

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви