Совети

практични совети, бонтон

Изберете го вистинскиот подарок

При изборот на подарокот најбитно е тој да  биде прилагоден на настанот и возраста. Постојат различни намени на подарокот-роденден, свадба, годишнина, новороденче, но сигурно е дека најубавите подароц…

Совети за машкото облекување

И машката мода е променлива. Сведоци сме на многуте понуди во гардеробата,  но маж со стил нема слепо да ја следи модата. Стилот е сепак знак на препознавање. Мажите најголем дел од денот го минуваат …

Одберете ја вистинската облека за вас

Во текот на животот секој создава систем на вредности. Тоа секако не е само посветување на физичкиот изглед, туку и карактерни црти, морални вредности, култура. Сепак, шармот претставува спој на елега…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви