Дали ги знаете овие правила за носење накит?

Накитот го збогатува нашиот изглед, а истовремено ја нагласува убавината на делот од телото. Историски служел како украс на главата, вратот, ушите, рацете, а поретко имал практична функција како часов…

Слатки летни чевли

Кога станува збор за најомилените летни чевли за оваа сезона, дизајнерите на модните писти не престануваат да изненадуваат со својата слободоумност и креативност. Ова лето, имате огромна палета на бои…

Летни марами – медитеранот на вашата облека

Летниот период кој ни претстои е одличен начин и причина да го надополните вашиот гардеробер со марами од материјал, соодветен на топлините кои доаѓаат. Иако марамите се карактеристични за есента како…

Стилот се менува со годините

Една од најубавите работи кога сте млади е можноста за експериментирање и испробување на сосема различни стилови, за кои сте биле дотогаш само љубопитни. Тие понекогаш стануваат и дел од имиџот на мла…

Кратко или долго: што да се носи ова лето?

Една од најголемите дилеми на девојките претставува прашањето дали да се облече нешто долго, макси или пак кратко за топлите летни денови. Постојат голем број бенефити поради кои секоја девојка од пра…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви