Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми Подготовка: Нанесете го п...
read more
Домашен рецепт за зголемување на волуменот на косата

Домашен рецепт за зголемување на волуменот на косата

read more
Убавина за 20 минути (Дел 2)

Убавина за 20 минути (Дел 2)

Многу често се случува вашата коса да е испукана или безживотна, и покрај употребата на скапите шампони, балсами или препарати за коса. Лекот з...
read more
Маски против брчки

Маски против брчки

read more
Ова никако не смеете да го ставате на лицето!

Ова никако не смеете да го ставате на лицето!

read more