Бојадисување во потемни нијанси

Секоја голема промена поврзана со бојата на косата, носи одредени предизвици. Токму затоа, пред да решите да го смените својот изглед, треба да размислите за другите работи кои ќе морате да ги смените…

К’на за прекрасна коса

Бојадисувањето на косата со к’на се применува веќе со илјадници години. И денес индијките го користат овој тип на бојадисување со растителна боја, која содржи витамини и микроелементи што ја обн…

Направи сама: Врело масло со билки за сјај на косата

Врело масло за коса претставува еден од најстарите методи за третирање на оштетената коса или за одржување на нејзиниот квалитет и сјај. Најпрво, не дозволувајте терминот “врело масло“ да ве залаже &#…

Третман на косата додека сте на море

Летните одмори се се’ уште во полн ек, и важи правилото дека токму на одмор можеш да се чувствуваш најприродно, без никаква шминка или дополнителна грижа како вообичаено. Меѓутоа, дамите кои сеп…

Како најбрзо да ја средите косата наутро?

Утрата после долги вечерни забави во кои вашата коса била подложна на различни препарати се едни од најпредизвикувачките. Иако немате доволно време за да ја измиете косата и знаете дека морате да стиг…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви