Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми Подготовка: Нанесете го п...
read more
Маски против брчки

Маски против брчки

read more
Ова никако не смеете да го ставате на лицето!

Ова никако не смеете да го ставате на лицето!

read more
Убавина за 20 минути (Дел 1)

Убавина за 20 минути (Дел 1)

Маска за освежување на кожата – Сок од лимон, портокали и јаболка се комбинираат со пченично брашно, мед, павлака и се прави крем. Оваа густа...
read more
Квасецот е природен еликсир

Квасецот е природен еликсир

Квасецот одамна претставува мевлем за кожата. Бидејќи е природен антибиотик, помага при лечење на акни, егземи и др. воспаленија на кожата. Пор...
read more