Лице

Маски за лице за сите типови кожа

Драматични oчи

Нема ништо повпечатливо од добро дефинирани очи, а тоа најдобро се доловува преку што друго – ако не шминката? Очите се оние што покажуваат најдлабока емоција и се исклучително интересни, но нив…

Умешноста на омбре усните

Ако омбре фризурата беше апсолутен тренд пред некое време, зимава омбре усни се новитетот кој е „ИН“. Со доаѓањето на зимата најчесто си земаме за право да користиме слоевита шминка и подебели текстур…

Како да си направите домашен балсам за усни?

Усните се екстремно склони кон сушење и пукање и се меѓу почувствителните од било кој дел од нашето лице или тело, секогаш изложени на суровото време, а со тенок слој на кожа како заштита, знаат да ни…

Јапонска метода на цртање на веѓи

Трајно цртање на веѓи со јапонска метода е обликување на веѓите со сечило кое симулира природен изглед на влакна. Односно, овој метод не користи машини, туку со посебно сечило влакната се внесуваат во…

Направете домашен тоник за лице – 2 дел

Сите жени знаат колку е макотрпно да се пронајде вистинскиот лосион за чистење на лицето, кој не ја суши кожата и одговара на нејзиниот тип. Ви предложуваме, наместо да трчате по дрогериите барајќи го…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви