Маски за лице за сите типови кожа

Со мед до природен ботокс за лице

Медот, прополисот и отровот од пчели се топ 3 призводи за нега на кожата. Медот е одличен помошник за акни, егземи, дерматитис, псоријаза и рани. Пчел…

Со маска од домати до поубав изглед

Дали некогаш сте се сетиле дека доматите освен за омилената “шопска салата“,која е вкусна и хранлива,  можат да се користат и за правење домашните пре…