Нега на ноктите

Недостатокот на витамини или минерали се чувствува и ноктите, а секако тоа продолжува и во летниот период. Ноктите се истенчуваат, се сушат, стануваат меки, се кршат и се појавуваат бели флеки. Изглед…

За побели заби

Насмевката е многу важна за секоj човек, a oсобено кога секојдневниот живот е поврзан со средби со многу луѓе. Во денешното модерно општество постојат многу методи со кои вашата насмевка може да биде …

Домашен третман на лакти и колена

Веќе не морате да се плашите дека Вашите суви лакти и колена ќе бидат изложени на погледи. Имате сосема доволно време за кожата на лактите и колената да ја доведете до идеална состојба и тоа со помош …

Брзи летни совети

Проследете ги овие брзи летни совети и изгледајте убаво за 15 минути. Затоа што тоа го заслужувате. 1. Темелно чистење (5 минути) – Пред нанесувањето на маската, лицето (или врат и деколте) треб…

7 причини за сува кожа во зимските денови

Како што доаѓа зимата и носи промена на времето, така ќе ја почувствувате и промената на вашата кожа. Во зимскиот период најчесто се бориме со сува и крута кожа која е изложена на иритации.  Но, што с…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви