Јапонска метода на цртање на веѓи

Трајно цртање на веѓи со јапонска метода е обликување на веѓите со сечило кое симулира природен изглед на влакна. Односно, овој метод не користи машини, туку со посебно сечило влакната се внесуваат во…

Направете домашен тоник за лице – 2 дел

Сите жени знаат колку е макотрпно да се пронајде вистинскиот лосион за чистење на лицето, кој не ја суши кожата и одговара на нејзиниот тип. Ви предложуваме, наместо да трчате по дрогериите барајќи го…

Спречување поткожни влакна

Летниот период е време кога сите сакаме да покажеме малку повеќе кожа, па во случајов нема ништо полошо од ишарана кожа со црвенило, ситни бубулички и воспалителни процеси предизвикани од досадните по…

Направете домашен тоник за отстранување шминка – 1 дел

Кожата околу очите е најчувствителна, и понекогаш е многу тешко да се најде соодветен лосион или крема за отстранување шминка од оваа област. Затоа е најдобро сами да го направите. ТОНИК ОД КАМИЛИЦА И…

Пин-ап мејкап

Пин-ап шминката е корисна и практична, доколку знаете како да го анализирате вашето лице и да ги изразите неговите најдобри црти.  Вашата подготовка за излегување ќе трае околу петнаесетина минути. Ов…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви