Нега на лицето со зелен чај

Зелениот чај е еден од најздравите чаеви, кој освен како напиток, одамна е омилен во народната медицина и козметика. Јапонските гејши го користеле за одржување на убавината на кожата. Еве 3 брзи совет…

Домашен ексфолиатор

Зимата сама по себе носи потешкотии за здравјето на нашата кожа и понекогаш што и да правиме, таа е безживотна и сува. Затоа и треба да и’ посветиме поголемо влијание, а најдобриот избор за во з…

Африкански шеа путер – лек со многубројни намени

Шеа путерот се прави од плодот на карите шеа дрвото. Сировиот, непреработен шеа путер содржи витамини и минерали, како на пример витамин А, Е, како и масни киселини. Има крем боја и многу специфичен м…

Јога за лице

Лицето се состои од 57 мускули. Со вежбање на мускулите на лицето, тие стануваат посилни и пополни, а со притискање на акупресурните точки се зголемува производство на колаген. Резултатот е природно з…

5 митови за здрава коса

Има некои работи за косата за кои знаеме дека се вистинити, но, исто така има и работи за кои не сме сигурни. Дали косата станува имуна на шампонот кој го користиме, или пак дали навистина ќе расте по…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви