Маска од сирење

Зимата е период кога кожата се чувствува суво, затегнато и изморено. Подгответе ја соодветната хидратација, за да си немате проблеми. Еве 2 интересни предлози за маски: 1 парче сирење, 1 лажичка мед, …

Шеќерна депилација

Египетскиот начин за отстранување на влакна е една од најстарите методи на отстранување на несаканите влакна, а во последно време овој начин е популаризиран од страна на козметичките салони. Овој мето…

Техники за привремено зголемување на усните

Еден од најголемите трендови на 21-от век претставува зголемувањето на усните, кои денес се симбол на сексапил и атрактивност. Голем број на различни методи се нудат, за да се постигне посакуваниот еф…

Бојадисување во потемни нијанси

Секоја голема промена поврзана со бојата на косата, носи одредени предизвици. Токму затоа, пред да решите да го смените својот изглед, треба да размислите за другите работи кои ќе морате да ги смените…

К’на за прекрасна коса

Бојадисувањето на косата со к’на се применува веќе со илјадници години. И денес индијките го користат овој тип на бојадисување со растителна боја, која содржи витамини и микроелементи што ја обн…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви