Габични инфекции на нокти: проблем кој се повторува

Габичнитe инфекции се oштетувања кои настануваат од внатрешната страна на плочката на ноктот и понатаму се шират на целата негова површина. Карактеристично за нив е менување на бојата на ноктот, тврдо…

Домашен спа третман

Пилинг Постојат ралични рецепти за природен пилинг на телото, во зависност од она што сакате да постигнете. Мешавина од еднакви количини на маслиново масло и шеќер, може да биде одличен избор за чувст…

Како да се ослободите од стриите?

Стриите се појава на кожата, оштетување на сврзното ткиво како резултат на губење или добивање килограми, во растењето, или во бременоста. Исто така се јавуваат поради генетско наследство, количествот…

Нега на стапала

Секој ден, посветување 15 минути од вашето внимание, може да биде спасител за изгледот на нозете. Еднаш неделно направете пилинг и релаксирачка бања – и вашите стапала ќе изгледаат божествено. О…

Пилинг за тело со шеќер

Измешајте по 1 чаша глицерин и вода и 1 чаша кафеав шеќер. Добро мешајте  додека шеќерот не се растопи и во смесата сипете уште 1 чаша шеќер. Додадете 1 лажица кокосово масло и 8 капки масло од лимон.…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви