Генијален трик: Отстранете ги дамките од шминка од облеката со помош на само една состојка

Генијален трик: Отстранете ги дамките од шминка од облеката со помош на само една состојка

Сите добро знаеме дека белата облека и шминка не се мешаат, но блогерката Калеја Лагунеро има едноставен трик кој ќе ги отстрани досадните дамки во рекорден рок. Се што ви е потребно да ги отст...
read more
Тајната на Gisele Bündchen: Kако со шминка да постигнете совршено природен изглед

Тајната на Gisele Bündchen: Kако со шминка да постигнете совршено природен изглед

Манекенката Gisele Bündchen не’ советува како да постигнеме природен изглед со помалку шминка. Првата епизода од кратката интернет емисија “Beauty...
read more
Видео: Направете сами шик летни сандали за само 5 минути!

Видео: Направете сами шик летни сандали за само 5 минути!

Летото е вистинско време за сандали! Едноставно и лесно самите можете да направите шик гладијаторски сандали од марама. Освен креативност, по...
read more
Есенска шминка, 2 дел

Есенска шминка, 2 дел

Нашминкајте се во класичните бои на есента.
read more
Идеи за дизајнирање на тиква

Идеи за дизајнирање на тиква

Доколку денес решивте да го славите овој светски празник, Ноќта на вештерките, еве неколку идеи за дизајнот на тиквата. 
read more